Gyakran olvasok olyan posztokat fotós csoportokban hogy ki milyen fotó szerkesztő, raw kidolgozó programot ajánl. A lehetőségek tárháza elég nagy. Ezek a képszerkesztő programok nagyon széles spektrumot fednek le, a kezdőktől a profikig mindenki talál magának megfelelőt a listából. Ha épp mobilra keresel képszerkesztő appokat akkor IDE klikkelve találod meg a TOP 5-ös litámat. De most nézzük a PC-re mikből lehet válogatni!
DxO photolab / optics PRO
30 napos trial verzióval lehet kipróbálni, de egy időben ingyen is hozzá lehetett jutni. Személy szerint nálam a Lightroom-ot nem tudta leváltani.
Részletesen nem nagyon teszteltem még a programot, de a listában mindenképp helyet kellett hogy kapjon, hiszen elég jó program, és a cikk célja nem is a részletes teszt hanem a lehetőségek bemutatása.
Lightroom
Mesze a legismertebb fotókidolgozó szoftver. Kezdőktől profikig mindenkinek ajánlom. Ehhez a programhoz van a legtöbb letölthető preset, akár ingyen is, viszont elég komplex ahhoz is hogy saját színezéseket hozzunk létre. Nagyon hardcore profiknak viszont már limitáltak a képességei, de nem is nekik született ez a cikk. Dinamikusan fejlődik a program, így majdnem minden kameratívust támogat ami csak létezik, visszamenőleg is. Kifejezetten jó a katalógus funkciója is, illetve nagy előnye hogy Adobe program, így együtt dolgozik a photoshoppal, vagy épp a bridge appal is.
Kapcsolódó cikk: 5 képszerkesztő app mobilra! »
Gimp 2
Photoshop alternatíva. Ha jól tudom ingyenes is. Kb. ugyanazt tudja mint a PS csak kicsit butább és kevésbé gépigényes program. Annak ajánlom aki nem akar az Adobe-val együtt dolgozni, vagy mondjuk nem fut a PS a gépén.
Luminar
A LR-al szemben már tud ez a program is rétegkezelést. Szintén nem nagyon próbáltam még, de sokszor hallottam már a programról. A modulokat egyenként tudjuk behívni, illetve teljesen testreszabható a felülete a LR-al ellentétben. Illetve ha minden igaz nem tud katalógust kezelni, ami nálam nagy hátrány.
Affinity photo
A photoshop konkurenciájaként emlegetett program, szintén nem próbáltam még, de ha te kipróbálod, mindenképp mondd el a véleményed.
Capture One
A Lightroomról erre a programra váltottam. Egy dolog miatt van fent még a LR, egyrészt a preseteim miatt, másrészt vannak olyan kamerák amiket nem támogat még, annyira újak. Nagyon komplex program, inkább a haladóknak és a profiknak ajánlanám. Minden benne van ami kell, de vannak olyan funkciói amik a LR-ban butábbak és egyszerűbbek.
Egyszeri vásárlassal lehet beszerezni az official verziót, kereken 100 ezer magyar forintért.
Photoshop
Alapvető program. Ebben is lehet képeket kidolgozni, de katalógus funkció hiánya miatt én mindig másban dolgozom. Viszont, minden út ide visz, retusálásra és manipulációra, és minden más utómunkára ezt használom. Szerintem aki fotózik, annak ez alap kellék.
Született cikkem a legjobb magyar nyelvű photoshop oktatókról, ha mindenképp maradnál a magyaroknál, olvasd el!
+1 online oldalak
Online megoldásokat is bőven találni. Rengeteg féle-fajta létezik, effektek széles körét biztosítják, a legtöbben ingyen. Érdemes keresgélni ha ilyen megoldás érdekel, vagy jelezd kommentben és csinálok válogatást belőle.
+2 Photolemur
Automatikus képkidolgozás? Ezzel a programmal lehetséges. De tényleg! Berakod a képet, ő megcsinálja, te pedig kiexportálod. A dolog hibája annyi hogy a szerkesztésbe nem tudsz belenyúlni. Viszont, egyszerre több képet is kidolgozhatsz vele.
Tudsz hasonló programokat?
Írd meg kommentben, ha pedig véleményed van, azt is nyugodtan mondd el.
Share this:
- Click to share on Facebook (Opens in new window)
- Click to share on Twitter (Opens in new window)
- Click to share on Pinterest (Opens in new window)
- Click to share on LinkedIn (Opens in new window)
- Click to share on Reddit (Opens in new window)
- Click to share on WhatsApp (Opens in new window)
- Click to share on Tumblr (Opens in new window)
- Click to share on Telegram (Opens in new window)