Ha azt mondom hogy fotó a Parlamentről, akkor melyik fotó ugrik be elsőnek? Nekem az amelyik a túlpartról van fotózva, szépen korrigálva van a perspektíva és kékórában készült.
Fogadjunk hogy 3 perc alatt sikerül olyan fotót találnom egy nemzetközi fotós oldalon amiről beszélek.
Kb. fél perc volt és meg is találtam a görög Jason Blackeye fotóját:
Akkor mégis mit lehet tenni? Hogyan tudunk egyediek lenni? Erre kerestem a választ.
Utazás előtt
Érdemes meglesni pl. az instagramon, vagy fotós oldalakon azokat a helyeket ahova megyünk. Szinte biztos hogy lesznek profi fotósok akik már jártak ott. Esetleg olyanok is akik ott élnek, így minden nap tudnak fotózni, így akár ködben, hóban, fagyban, naplementében is születhetnek képeik, míg egy egyszerű turistának nincs lehetősége mindent megtapasztalni.
Emellett biztos hogy megtalálják ezek a fotósok a legelőnyösebb szöget. Nézd meg jól magadnak és szerintem az a legjobb ha ebből a szögből is lefotózod az adott látványosságot. Jó összehasonlítási alap.
A helyszínen
Ha már ott vagy, akkor nézz szét. Keress olyan látószöget amit még nem láttál. Lehet hogy okkal nem készül fotó abból a szögből amit találsz (mert előnytelen) de ezt addig nem tudhatod amíg nem próbálod ki.
A bőség zavara
A napokban az Anker közt szerettem volna lefotózni. Instán meg is néztem hogy ki milyen képet készített róla. Vannak amúgy tök érdekes fotók, amik szinte koppra ugyanolyanok.
Pl. itt az első két kép is szinte ugyanaz, pedig két másik felhasználó töltötte fel. Ezért is érdemes játszani a szögekkel.
Az igazi
A végén persze lehet az a szög lesz a legjobb amit oly sok ember meglőtt. Ilyenkor érdemes kicsit belevinni saját magunk. Valami olyat csinálni amivel kitűnünk a tömegből, és amik igazán mi vagyunk.
Sokszor elég egy kis apróság is ami feldobja a képet.
Elég rövidke kis cikk lett, de hátha segít abban hogy kisit kreatívabb fotókat készítsetek az „agyonfotózott” témákról.
Ha van véleményed, írd meg kommentben!
Share this:
- Click to share on Facebook (Opens in new window)
- Click to share on Twitter (Opens in new window)
- Click to share on Pinterest (Opens in new window)
- Click to share on LinkedIn (Opens in new window)
- Click to share on Reddit (Opens in new window)
- Click to share on WhatsApp (Opens in new window)
- Click to share on Tumblr (Opens in new window)
- Click to share on Telegram (Opens in new window)