Drónos cikksorozatom folytatódik, örömteli hírrel, ugyanis
2019 július 1-ével lép életbe az Európai Unió Repülésbiztonsági Ügynökségének (EASA) a drónok használatára vonatkozó, közös, Uniós rendelete.
Közölte a DJI magyar oldala
Európa lesz az első régió a világon, amely átfogó szabályokkal rendelkezik majd a drónok biztos, biztonságos és fenntartható működésének érdekében, legyen szó kereskedelmi vagy szabadidős célú tevékenységekről.
Az új szabályok magukban foglalják a drónok műszaki és működési követelményeit: egyrészt meghatározzák azokat a képességeket, amelyekkel a drónoknak rendelkezniük kell a biztonságos repüléshez. Például minden új drón egyedileg azonosítható kell majd legyen.
Erre egyébként már készült a DJI is lélekben, be is számoltak róla korábban.
Lesz akkor új dróntörvény?
Másrészt a szabályok minden egyes típust felölelnek: azon típusoktól kezdve, melyek nem igényelnek előzetes engedélyezést egészen azokig, amelyek már a gépektől és operátoraiktól egyaránt megkövetelik a tanúsítványokat, amelyet csak egy bizonyos képzettségi szint felett lehet megszerezni.
A páneurópai keretrendszer kockázatalapú és arányos megközelítés szerint három kategóriát határoz meg a működtetés terén, amelyekre mind, egyedi szabályok vonatkoznak: a nyitott, a 25 kg-ig terjedő, kis kockázatú járművek; a különleges, ahol a drónok repülése engedélyhez kötött marad, valamint a tanúsítvány köteles, a legmagasabb kockázati kategória, ahova a csomagkézbesítő vagy utasszállító, valamint a nagy tömegek felett repülő drónok és operátoraik tartoznak majd.
Mikor lép életbe?
A rendelet 2019. július 11. napján lesz bejelentve, ezután 20 nappal lép életbe, jogi alkalmazása viszont csak egy év múlva következik be, addig mindenkit tájékoztatnak a dolgokról.
További infókkal is érkezem majd, mihelyt lesznek! Ha neked esetleg több infód van írd meg a hello@szaboviktor.com címre.
Share this:
- Click to share on Facebook (Opens in new window)
- Click to share on Twitter (Opens in new window)
- Click to share on Pinterest (Opens in new window)
- Click to share on LinkedIn (Opens in new window)
- Click to share on Reddit (Opens in new window)
- Click to share on WhatsApp (Opens in new window)
- Click to share on Tumblr (Opens in new window)
- Click to share on Telegram (Opens in new window)