Az interneten az utóbbi időben egyre nagyobb divatnak örvend a sok trash tartalom. Trash tartalom = szemét, igénytelen tartalom. Ezekre sajnos van igény, a piac pedig mindig követi az igényeket. De mit tehetünk ellene?
Hagyd figyelmen kívül!
Ne is figyelj rá. Ne nyomj semmilyen reakció gombot, ne kommentelj, ne dislike-olj, ne rakj rá facebookon mérges emojit, egyszóval: hagyd figyelmen kívül. Görgess tovább.
A Youtube algoritmusa úgy működik hogy minél több interakció érkezik egy videóra, annál értékesebbnek gondolja, és annál több embernek mutatja meg.
Ilyenkor nem számít hogy az egy komment volt, vagy egy like/dislike, a lényeg az interakció. Minél kevesebb interakció van, annál kevésbé ajánlja a youtube. Ezáltal ha nem reagálsz valamire, és mondjuk rajtad kívül még sok másik ember teszi ugyanezt, akkor egy idő után kénytelen lesz a készítő más jellegű tartalmat készíteni.
Ne oszd meg, ne beszélj róla!
Ha megosztod, vagy kommentben kifejezed a véleményed, megint csak ott vagy, ahol az előbbi bejegyzésben írtam. Ha csak beszélsz róla, akkor szintén, hiszen a posztod miatt sokan rákereshetnek az adott előadóra, fotósra, vagy tartalomra, és máris ott van plusz egy nézettség, és akár plusz egy interakció is.
Mi a baj a magyar youtube-al?
Korábban már született cikkem az „Ez a baj a magyar youtubeal” címmel, ami kapcsolódik ehhez a témához.
De ilyen jellegű offtopik cikk volt ez is: Miért nem támogatják a magyarok a művészetet?
Share this:
- Click to share on Facebook (Opens in new window)
- Click to share on Twitter (Opens in new window)
- Click to share on Pinterest (Opens in new window)
- Click to share on LinkedIn (Opens in new window)
- Click to share on Reddit (Opens in new window)
- Click to share on WhatsApp (Opens in new window)
- Click to share on Tumblr (Opens in new window)
- Click to share on Telegram (Opens in new window)